• Pärnu Eliisabeti kirik
  • Püha Missa
    P kell 10 ja 18 | T K R kell 9 | N kell 18
  • Leerikursus
  • Koguduse töötajad
    Nikolai 22, Pärnu | 44 31 381
  • Kaitsepühakud
    Püha Eliisabet | Püha Johannes | Püha Nicolaus

"Ärge muretsege!" ütleb Issand (Mt 6:25-34).

Praegu muretsevad paljud, ajal, mil kõneldakse ülemaailmsest finantskriisist ning arutletakse mitte ainult selle üle, kas üks või teine pank, vaid kas üks või teine riik peab surutisele vastu.

Samas on palju ka neid, kes kinnitavad, et muretsemiseks ei ole põhjust, sest ... meie pangad on seotud usaldusväärsete emaettevõtetega välismaal ... ning meie riik on taganud pangaklientide hoiused ... ja seni, kuni jätkub tööd, jätkub ka leiba.

 

Tõde on neist julgustustest kindlalt vaid kolmandas: tõepoolest, inimesed on elanud ja töötanud ning elavad ja töötavad igasugustel aegadel, kõikvõimalikes oludes. See ei tähenda, et nende elu oleks alati ilmtingimata tore, rõõmus ja jõukas, aga nad vähemalt elavad. Seni, kui nad elavad.

Mis puutub pankadesse ja riikidesse, siis ... nende kohta kehtib Jeesus Siiraki terav ja karm, ent ülitäpne ja asjakohane sedastus: "Täna kuningas, homme surnud!" (Srk 10:10)

Me ei saa end rajada ei pankadele ega riikidele - ega mingitele muudele lohutustele, mida käesolev maailm meile pakub -, sest kõik see kaob, nii nagu meie isegi. Ja muidugi võib see meid aidata stoilisele, nihilistlikule või koguni küünilisele äratundmisele, et tõepoolest ei ole mitte mingit mõtet muretseda, sest kõik ongi mõttetu, elu ise kaasa arvatud, "tühisuste tühisus ... tühi töö ja vaimunärimine" (Kg 1:2.14), sest "mis kasu on inimesel kogu tema vaevast, millega ta ennast vaevab päikese all" (Kg 1:3)?

Aga ka selline mõtteviis on kaugel kristlikust. Me ei pea muretsema, ei selle elu ega tulevase pärast, aga mitte seetõttu, et kõik oleks mõttetu või me saaksime endale ise tuleviku tarvis mingeid tagatisi koguda. Me ei pea muretsema, kuna Jumal, kes on meid loonud, on meid oma armus ja helduses valmistanud igavese elu tarvis, ning "see, kes meis on alustanud head tööd, lõpetab selle enne Kristuse Jeesuse päeva" (Fl 1:6).

Me ei pea muretsema, sest Jumal on meid Jeesuses Kristuses omaks võtnud ning kingib meile Temas kõike, mida me iial vajame, ja mitte miski ei suuda meid Tema armastusest lahutada (Rm 8:31-39).

"Ärge muretsege," ütleb Issand, "otsige esmalt Jumala riiki!" (Mt 6:33) Jumala riik on saanud avalikuks Temas, meie Õnnistegijas Jeesuses Kristuses. Kui meil on Tema, siis meil on Jumala riik. Ja kui meil on Jumala riik, siis on meil kõik.

Kontakt

Pärnu Eliisabeti kogudus
Nikolai 22 | 80010 Pärnu
Reg kood 80211018

Telefon: +3724431381
Mobiil: +37256 664 626
E-post: parnu.eliisabeti @ eelk.ee

Arveldusarve:
EE111010902000838001
EELK Pärnu Eliisabeti kogudus